Gruppen afholder 2 møder om året.

Målgruppe:
Indkøbere, fagpersonale, producenter og grossister/leverandører.

IKAs Sygeplejegruppe består af 20-25 personer fordelt med repræsentanter fra det offentlige og repræsentanter fra producenter og grossister/leverandører.

Mål:
Gruppen vil skabe et forum til fortsat fremme af dialogen i markedet for stomi, inkontinens, diabetes samt sygeplejeartikler og gennem dialogen belyse aktuelle problemstillinger, og diskutere disse eventuelt med input fra eksterne interessenter.

Tænketanken ønsker at være et forum, hvor alle interessenter til den offentlige sektors indkøb inden for sygeplejeartikler, stomi, katetre og diabetes artikler, med sine erfaringer og kompetencer kan indgå i konstruktiv dialog om, hvordan fokus på området kan højnes.

Firma Navn e-mail
Abena Pia Lorentzen plo@slet-dette.abena.dk 
Ascensia Diabetes Care Karin Hansen karin.hansen@slet-dette.ascensia.com 
Coloplast Danmark A/S Tina Maria Edwards Nielsen dktmen@slet-dette.coloplast.com
Convatec Christel Krogh Prein Christel.prein@slet-dette.convatec.com
Dansac og Hollister Danmark Cindy Nijs cindy.nijs@slet-dette.hollister.com
Focuscare Kaj Lund klu@slet-dette.focuscare.dk
Frederiksberg Kommune Anne Strøm Sales  Ansa06@slet-dette.frederiksberg.dk
Frederikshavn Kommune Helle Aakær  heea@slet-dette.frederikshavn.dk 
Nordfyns Kommune Brith F. Christiansen brichr@nordfynskommune.dk

Mediq Danmark A/S

Rikke Thorlund Haahr

rikke.haahr@slet-dette.mediq.com
OneMed Birgitte Albæk Gerstrøm Birgitte.Gerstroem@slet-dette.onemed.com
OneMed Bodil Sørensen bodil.sorensen@slet-dette.onemed.com
ReaMed Dorte Storgaard  dorte.storgaard@slet-dette.reamed.dk
Region Midtjylland

Vera Schrøder

vera.schroeder@slet-dette.stab.rm.dk

Roche Diagnostics a/s Kim Hjermitslev Kim.Hjermitslev@slet-dette.roche.com
Smith&Nephew Bettina Nielsen bettina.nielsen@slet-dette.smith-nephew.com
Vejle Kommune Line Elkærlinas@slet-dette.vejle.dk
Vesthimmerlands Kommune Ida Brændstrup ibr@slet-dette.vesthimmerland.dk
Wellspect Healthcare Michael Juul  michael.juul@slet-dette.wellspect.com